Reklama
Reklama

Na dniach podpisanie umowy odnośnie tramwaju na Naramowice. I zaraz po tym - wbicie pierwszej łopaty

fot. czytelnik
fot. czytelnik

- To właściwie kwestia tygodni - powiedział portalowi TransportPubliczny.pl prezydent Jacek Jaśkowiak.

Miejski włodarz na ostatniej prostej przed wyborami samorządowymi udzielił wywiadu fachowemu portalowi TransportPubliczny.pl, w którym podzielił się postępami prac dotyczących rozpoczęcia budowy Tramwaju na Naramowice. - Mamy wybranego wykonawcę i w najbliższych dniach podpiszemy umowę na realizację. Radzimy sobie z inwestycjami, ale też są one odpowiednio przygotowane - przekonuje Jaśkowiak.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zaraz po dopięciu projektu od strony formalnej, wykonawca ma przystąpić do jego realizacji. - Wykonawca, jeśli będą sprzyjające warunki atmosferyczne, rozpocznie prace natychmiast. Musi zakończyć inwestycję do końca 2021 r., więc nie będzie miał dużo czasu - tym bardziej, że nie jest to tylko tramwaj, ale cały układ drogowy z przebudową skrzyżowań - twierdzi prezydent. Z wywiadu z wynika również, że drugi etap tramwaju ma ruszyć jeszcze w trakcie pierwszej.

Jaśkowiak tłumaczy też dlaczego na niektórych odcinkach tramwaj będzie miał ograniczenie prędkości do 40 km/h. - Musimy pamiętać, że chodzi o kwestie związane z hałasem, ochroną środowiska i decyzjami środowiskowymi. Tramwaj to nie jest TGV - nie chodzi o to, żeby jeździł 300 km/h - ironizuje na koniec prezydent.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
91.33 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro