Reklama

Tadeusz Zysk z propozycjami dla młodzieży. Wśród nich pomoc w kupnie mieszkania oraz rozkręcaniu kreatywnego biznesu

fot. Tadeusz Zysk @ TT
fot. Tadeusz Zysk @ TT

Poniedziałkowa konferencja kandydata Zjednoczonej Prawicy poświęcona byłą sprawom młodych poznaniaków.

- Miasto musi powołać fundusz poręczeniowy, który pozwoli ludziom, którzy nie mają pieniędzy, wziąć te mieszkanie i kupić. Jeżeli są młodzi i rozpoczynają biznes to także musi być taki fundusz, który mógłby im pomóc - to sposób Tadeusza Zyska na zatrzymanie najzdolnieszych młodych poznaniaków w mieście. W tym celu, kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, postuluje także utworzenie centrum wolontariatu, które miałoby nauczyć młodych kreatywnych współpracy z biznesem i organizacjami pozarządowymi.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Wtóruje mu Rafał Leszczyński, wiceprzewodniczący partii Porozumienie, będącej w koalicji z PiS. - Chcemy wykorzystać potencjał tkwiący nie tylko w przedsiębiorcach, ale również młodych, którzy mają przyjaciół i pomysły i chcieliby coś zmienić i zrobić, choćby mały pchli targ czy koncert - twierdzi Leszczyński, kandydat do Rady Miasta.

Zmianie ma też ulec rola Młodzieżowej Rady Miasta, który teraz jest, zdaniem Zyska, organem fasadowym. - Należy zwiększyć jej kompetencje poprzez cykliczne spotkania z radnymi rady miasta i prezydentem. Trzeba przyznać jej również dodatkowe fundusze, aby miała możliwość skutecznego działania - mówił na poniedziałkowej konferencji Mateusz Andrzejewski, przewodniczący Młodej Prawicy w Wielkopolsce.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro