Reklama
Reklama

Od następnego poniedziałku "znika" przystanek PST na Moście Teatralnym. Na szczęście tylko na chwilę

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Podróżujący Poznańskim Szybkim Tramwajem muszą pamiętać, że na czas remontu pomiędzy Kaponierą, a Słowiańską tramwaj się nie zatrzymuje.

Początkowo dolny przystanek Most Teatralny miał działać tylko do czasu oddania do użytku przystanku pod rondem Kaponiera. Jak się jednak okazało się, poznaniacy widzą zalety z korzystania z obu przystanków. Jesienią 2016 r. ogłoszono więc, że przystanek Most Teatralny pozostanie, ale ma być przebudowany. Jego remont rusza właśnie w najbliższy poniedziałek.

Modernizacja stacji PST zostanie przeprowadzona rękami pracowników MPK, gdyż - jak informowaliśmy w sierpniu, w artykule Nikt nie chciał przebudować przystanku Most Teatralny, nie udało się wyłonić wykonawcy w drodze przetargu.

- Powstaną dwa perony po 45 metrów każdy, zostaną zamontowane wiaty przystankowe, tablice informacji pasażerskiej, winda dla osób niepełnosprawnych, monitoring czy oświetlenie. Ten przystanek będzie spełniał wszelkie standardy tak, aby jak najlepiej służyć pasażerom - powiedziała Radiu Eska Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Podróżujący PST z Piątkowa w kierunku centrum, w związku z rozpoczynającym się w piątek remontem, mogą wysiąść na przystanku pod rondem Kaponiera. Natomiast ci, którzy będą zmierzać w kierunku przeciwnym, muszą pamiętać, że po Kaponierze, następna szansa, by wyjść z tramwaju nadarzy się dopiero na stacji Słowiańska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
26.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro