Reklama
Reklama

Nikt nie chciał przebudować przystanku Most Teatralny. MPK wykona prace własnymi siłami

Jesienią 2016 roku miasto ogłosiło, że tymczasowy przystanek Most Teatralny, zmieni się w przystanek stały, ale przejdzie modernizację. Do tej pory nie udało się jednak wyłonić wykonawcy przebudowy.

Dolny przystanek Most Teatralny został uruchomiony we wrześniu 2013 roku i miał działać do czasu zakończenia przebudowy Kaponiery i uruchomienia tamtejszego przystanku. Szybko okazało się, że przystanek cieszy się dużą popularnością wśród pasażerów komunikacji miejskiej. Miasto postanowiło, że przystanek zostanie na zawsze, ale musi być przebudowany do obowiązujących standardów.

Niestety na drodze przetargu nie udało się znaleźć wykonawcy przebudowy. Do pierwszego przetargu nie zgłosiła się żadna firma, a w kolejnym złożone oferty przewyższały założony budżet. Teraz poznańska Gazeta Wyborcza dowiedziała się, że przebudowę wykona własnymi siłami MPK -Przetargi zakończyły się bez rozstrzygnięcia. Inwestycję zrealizuje MPK w takim systemie, jak przeprowadza remonty. Bardzo możliwe, że uda się to w 2018 r. - powiedział w rozmowie z gazetą Maciej Wudarski, wiceprezydent Poznania.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną perony przystankowe, powstanie też winda. Decyzję miasta o zachowaniu przystanku chwali ekspert ds. transportu -Przystanek został zweryfikowany przez życie, bo bardzo dobrze przyjęli go pasażerowie. Praktyka pokazała, że ludzie z niego korzystają. Lokalizacja przy moście Teatralnym dziś wydaje się dużo ważniejszą niż na rondzie Kaponiera, bo na moście schodzą się najważniejsze linie komunikacyjne - stwierdził Michał Beim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
19.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro