Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

Piotr i Paweł zamyka kolejne sklepy i zmniejsza jeden z największych swoich sklepów

BS
wtorek, 9.10.2018 r.
godz. 17.30
BS | wtorek, 9.10.2018 r., godz. 17.30
Piotr i Paweł zamyka kolejne sklepy i zmniejsza jeden z największych swoich sklepów
fot. mat. prasowe

Od kilku tygodni trwa restrukturyzacja sieci Piotr i Paweł. Jak dowiedział się portal Wiadomości Handlowe zamykane są kolejne sklepy zlokalizowane w całej Polsce, a jeden z największych sklepów sieci został zmniejszony.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O problemach Piotra i Pawła piszemy od wielu miesięcy. Szansa na uratowanie sieci pojawiła się, kiedy sąd zgodził się na rozpoczęcie postępowania sanacyjnego. Oznacza ono jednak restrukturyzację sieci, która polega między innymi na likwidacji nierentownych sklepów. Działania w tym obszarze były już wcześniej podejmowane, ale zostały zintensyfikowane w ostatnich tygodniach. 

We wrześniu zlikwidowano kilka sklepów, a pięć zostało przejętych przez Biedronkę. Teraz portal Wiadomości Handlowe informuje, że zamkniętych zostało kolejne osiem sklepów, a dwie placówki czekają w kolejce na zamknięcie. Wiadomo też, że jeszcze we wrześniu zmniejszono powierzchnię jednego z największych sklepów sieci w warszawskim CH Skorosze. Sklep miał powierzchnię 2757 metrów kwadratowych, a został zmniejszony o blisko 900 mkw. - Piotr i Paweł nie znika z rynku. Wręcz przeciwnie, umacniamy swoją pozycję w miejscach, gdzie są nasi klienci. W większości miast, gdzie zamknęliśmy jeden czy dwa nasze sklepy mamy więcej placówek w innych lokalizacjach i na ich rozwoju będziemy się koncentrować - mówi w rozmowie z portalem Aleksander Rosa, rzecznik prasowy sieci.

Cały czas trwają prace nad nowym sklepem wzorcowym, który powstanie w prestiżowej lokalizacji na terenie Poznania.

Reklama