Reklama

Ludzkie szczątki odkryto obok jednego z grobów na poznańskim cmentarzu

W minioną niedzielę na terenie cmentarza w Spławiu odkryto fragment ludzkiej czaszki. Zdaniem mieszkańców sprawa została zbagatelizowana przez służby.

Przy jednej z kwater znaleziono fragment ludzkiej czaszki z uzębieniem - Coś absurdalnego. Każdy z nas ma prawo do godnego pochówku, do poszanowania miejsca pochówku. Każdy z nas chciałby, aby zmarły, który leży na tym cmentarzu był odpowiednio traktowany - mówi Patryk Brzeziński, jeden z mieszkańców.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Sprawa została w niedzielę zgłoszona na policję, ale zdaniem odkrywców mundurowi uznali, że jest to kość zwierzęca. Dziś policjanci nie chcieli sprawy skomentować. Natomiast zarządzający cmentarzem przyznali, że znalezienie tego typu fragmentów w trakcie prac na cmentarzu nie jest niczym nowym. Choć szczątki powinny zostać uprzątnięte przez pracownika, a w tym wypadku doszło do przeoczenia.

Znalezione kości zostały już zabezpieczone w cmentarnej kaplicy, a wkrótce zostaną pochowane na tyłach cmentarza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro