Reklama
Reklama

Jarosław Gowin 'przywiózł' do Poznania ponad 200 milionów zł. Będą podwyżki dla wykładowców akademickich!

Rządowe dofinansowanie ma zostać przeznaczone na zwiększenie zarobków pracowników uniwersytetów oraz na inwestycje.

Wizyta Jarosława Gowina zeszła trochę w cień alarmu bombowego, który przerwał uroczystość otwarcia roku akademickiego. Tymczasem Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyjechał do Poznania z konkretną deklaracją - oferując ponad 200 milionów złotych dla poznańskich uczelni. Dotacja, która ma trafić do kas ośrodków akademickich w Poznaniu już w styczniu, pochodzi z puli 3 miliardów zł przeznaczonych na dofinansowanie polskiego szkolnictwa wyższego. Z tej sumy aż 40 mln zł przypadnie w udziale Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Przy okazji wizyty wicepremiera Gowina, swoje plany odnośnie rozwoju światka akademickiego w stolicy Wielkopolski przedstawił też Tadeusz Zysk. Kandydat Zjednoczonej Prawicy postuluje połączenie czterech poznańskich uniwersytetów w jeden organizm. Powstały tym sposobem byt można byłoby nazwać Uniwersytetem Poznańskim bądź Piastowskim. Także rektorzy poznańskich uczelni rozważają o bliższej współpracy i rozmawiają o możliwości utworzenia czegoś w rodzaju "federacji" poznańskich szkół wyższych. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Czy dojdzie do zjednoczenia poznańskich uczelni? Rektorzy spotkali się, by rozmawiać o federacji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro