Reklama
Reklama

Projekt Givebox na Wildzie zakończył się fiaskiem. Szafa do wymiany ciuchów znika z ul. Różanej

fot. Weronika Weronika @ FB
fot. Weronika Weronika @ FB

Zaledwie 9 miesięcy stała na Wildzie szafa do udostępniania rzeczy sąsiadom. Jak się okazuje, mieszkańcy nie potrafili z niej właściwie korzystać.

O problemach z użytkowaniem giveboksa na Różanej pisaliśmy już w artykule: Wildecki GiveBox miał łączyć tamtejszą społeczność, niestety "naokoło szafy znów burdel". Już wtedy osoby zajmujące się sąsiedzką szafą alarmowały, że jeśli tak dalej pójdzie - wildecki givebox zniknie z ul. Różanej.

Główny zarzut dotyczył tego, że ludzie zostawiają rzeczy w GiveBoksie nie zważając na to, czy jest w nim miejsce. Sterta ciuchów, która się w ten sposób formuje, stawała się nawet miejscem... załatwiania potrzeb fizjologicznych co niektórych mieszkańców dzielnicy. Zwłaszcza, że został on postawiony na przeciwko pustostanu, w którym przebywali bezdomni. "Taki menel jeden z drugim rozwleka to po okolicy lub n***a na kupkę i mamy, co mamy" - pisała wówczas opiekunka szafy na sąsiedzkiej grupie facebookowej. Jak widać, sytuacji nie udało się zaradzić i givebox w tym tygodniu został zabrany.

Niewykluczone jednak, że szafa będzie stałą wkrótce w innym miejscu na Wildzie. - Pewnie znajdziemy jej miejsce gdzie indziej, bo nie jesteśmy rozczarowani całą Wildą. Z doświadczenia wiemy już, że najlepiej sprawdzają się te giveboxy, które stoją przy ośrodkach kultury, np. w Suchym Lesie. To dyscyplinuje ludzi do zachowania większego porządku - powiedziała Gazecie Wyborczej Kalina Olejniczak, aktywistka Givebox Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro