Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -6
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1036 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1045 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1040 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wildecki GiveBox miał łączyć tamtejszą społeczność, niestety „naokoło szafy znów burdel”

sw
wtorek, 18.09.2018 r.
godz. 20.17
sw | wtorek, 18.09.2018 r., godz. 20.17
Wildecki GiveBox miał łączyć tamtejszą społeczność, niestety „naokoło szafy znów burdel”
fot. Weronika Weronika @ FB

- W ten sposób szafa zniknie - zżyma się jedna z użytkowniczek facebookowej grupy Nieformalna Grupa Wildecka.

GiveBox to pomysł na społeczną wymianę rzeczy - można tu zostawić to, co nie jest nam już potrzebne, a co może przydać się komuś innemu. Pomysł, choć wspaniały, w poznańskiej rzeczywistości nie sprawdza się najlepiej.

15 września, czyli zaledwie 3 dni temu, jedna z dziewczyn, które opiekują się szafą, zamieściła post na sąsiedzkiej grupie na facebooku, narzekając w nim na bałagan w otoczeniu szafy.  Główny zarzut wymieniony we wpisie dotyczy tego, że ludzie zostawiają rzeczy w GiveBoksie nie zważając na to, czy jest w nim miejsce. Sterta ciuchów, która się w ten sposób formuje, staje się miejscem... załatwiania potrzeb fizjologicznych co niektórych mieszkańców dzielnicy. „Taki menel jeden z drugim rozwleka to po okolicy lub n***a na kupkę i mamy, co mamy” - pisze opiekunka szafy.

Po dramatycznym apelu, by uszanować pracę tych, którzy szafą się zajmują, pojawiła się aktualizacja wpisu. - Naokoło szafy znów burdel. Wczoraj dziewczyny odwaliły kawał dobrej roboty sprzątając, dziś jest znów problem - pisze opiekunka miejsca - W ten sposób szafa zniknie - ostrzega - Nie wspomnę o tym, że to totalny brak szacunku dla osób, które poświęcają swój cenny czas na sprzątanie po flejach - kończy swoją odezwę.

Reklama