Reklama
Reklama

Podpisano umowę dotyczącą wykonania koncepcji trasy tramwajowej na Klin Dębiecki

Wykonano niewielki, ale niezbędny krok w kierunku wybudowania trasy tramwajowej na Klin Dębiecki.

Kilka miesięcy temu rozpisano przetarg na wykonanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej dla przebudowy trasy tramwajowej w ciągu ul. 28 Czerwca 1956 roku (odcinek od ul. Pamiątkowej do pętli "Dębiec") oraz budowy trasy w kierunku Dębiny.

Zwycięzcą okazała się firma CONE AMG i to z nią podpisano umowę. - Zgodnie z zapisami obowiązującego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Poznania, planowana trasa tramwajowa ma przebiegać w ciągu ul. 28 Czerwca 1956 r. (od okolic istniejącej pętli tramwajowej Dębiec, w tym nad tunelem w ciągu ul. Czechosłowackiej) do nowej pętli tramwajowo-autobusowej zlokalizowanej w pobliżu os. Dębina, przy ulicach 28 Czerwca 1956 r., Samotnej i Dolna Wilda - wyjaśnia ZTM.

W pierwszym etapie, na który wykonawca ma 180 dni, dostarczona zostanie wielowariantowa koncepcja wstępna. Pod uwagę będą brane różne warianty dotyczące m.in. wiaduktu nad linią kolejową nr 802 czy torowiska w ulicy 28 czerwca 1956 r.

Koncepcje zostaną przedstawione mieszkańcom podczas zaplanowanych na 2019 rok konsultacji.

Na razie nie wiadomo kiedy trasa miałaby powstać. Obecnie w budżecie miasta nie ma na nią pieniędzy. Wcześniej urzędnicy zapowiadali, że powalczą o unijne dofinansowania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
13.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro