Reklama
Reklama

Poznański teatr bryluje na zagranicznych festiwalach. Ich film został nagrodzony zarówno w Dallas, jak i Mexico City

fot. Polish Dance Theatre @ Vimeo

Wyprodukowanej przez Polski Teatr Tańca "Inicjacji" przyznano laury najlepszego filmu na festiwalu w Dallas, a także nagrodę główną w stolicy Meksyku.

Film "Inicjacja" reżyserii Iwony Pasińskiej powstał w 2017 r. w Poznańskim Teatrze Tańca. Na początek jesieni przypadło prawdziwe tourné z jego udziałem. Produkcja PTT w krótkim odstępie czasu została zaprezentowana na Arts Triangle Dance Film Festival w Dallas, a także podczas 3. edycji Mexico City Videodance Festival. W obu przypadkach została doceniona przez jury, zgarniając tam najważniejsze nagrody. W Stanach Zjednoczonych twórcom filmu przypadł laur Best of the Fest. W Meksyku Inicjacji przyznano za to nagrodę główną festiwalu.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


To nie koniec konkursowego tourné "Inicjacji". Obraz zostanie zaprezentowany także w Grecji, na Thessaloniki Cinedance International Festival, który odbędzie się w dniach 29-30 września.

Film można zobaczyć także w sieci. Za pośrednictwem serwisu Vimeo zamieszczamy go tu w całości.

Inicjacja from Polish Dance Theatre on Vimeo.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro