Reklama
Reklama

Poznań Główny z nowym peronem i przejściem podziemnym na dworzec PKS. PKP PLK ogłasza przetarg

fot. czytelnik

PKP PLK ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowego peronu oraz przejścia podziemnego prowadzącego na dworzec PKS.

Nowy dwukrawędziowy peron, który w tej chwili oznaczany jest jako 3A, miałby powstać w pobliżu galerii handlowej pomiędzy istniejącym torem numer 33 a planowanym torem numer 16. W ramach prowadzonych prac istniejący tunel dworcowy zostanie przedłużony do nowego peronu, a następnie zostanie poprowadzony pod peronem w kierunku dworca PKS. W wyjściach z tunelu powstaną windy oraz schody ruchome.

Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub lub tel. 512 526 525 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do 30 października. Projekt ma powstać w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy, a na realizację całej inwestycji przeznaczono 45 miesięcy. O wyborze wykonawcy zadecydują proponowana cena (90%) oraz termin realizacji prac (10%).

Szacunkowa wartość zamówienia to 97 mln zł netto.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
2.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro