Reklama
Reklama

Budowa szpitala na Grunwaldzie: trwa spór społeczników i uniwersytetu, miasto deklaruje pomoc

Trwają rozmowy pomiędzy Uniwersytetem Medycznym i stroną społeczną, mającą zastrzeżenia dotyczące budowy szpitala na Grunwaldzie.

Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny powstanie w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Przybyszewskiego i Marcelińskiej. Docelowo w 35 oddziałach znajdzie się ponad 1100 łóżek, a w pierwszej kolejności zacznie działać SOR, którego brakuje w tej części miasta.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Uniwersytet Medyczny planuje m.in. wybudowanie lądowiska dla śmigłowców. Skala inwestycji budzi jednak wątpliwości niektórych mieszkańców.

- Potrzebujemy rzetelnej analizy urbanistycznej, komunikacyjnej, związanej z kanalizacją czy emisją CO2 i hałasu - mówiła Agnieszka Ziółkowska ze stowarzyszenia Zielony Grunwald. Według społeczników odpowiednich formalności nie dopełniono.

Według prof. Macieja Wilczaka, rzecznika Uniwersytetu Medycznego, po pierwszym spotkaniu można mówić o dojściu do porozumienia nawet w 80 proc. spornych kwestii. Druga strona jest mniej optymistyczna i podkreśla, że to dopiero początek.

Pomoc w negocjacjach deklaruje miasto. Maciej Wudarski zapowiedział już zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Chodzi m.in. o przeniesienie głównego wjazdu na ul. Grunwaldzką. - Dojazd od Marcelińskiej powodowałby zbyt duże utrudnienia i trzeba z niego zrezygnować - mówił zastępca prezydenta Poznania. Urzędnicy chcą też umieszczenia w okolicy inwestycji pasów zieleni czy zmniejszenia liczby miejsc parkingowych na terenie szpitala.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro