Reklama
Reklama

Budowa szpitala na Grunwaldzie: trwa spór społeczników i uniwersytetu, miasto deklaruje pomoc

Trwają rozmowy pomiędzy Uniwersytetem Medycznym i stroną społeczną, mającą zastrzeżenia dotyczące budowy szpitala na Grunwaldzie.

Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny powstanie w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Przybyszewskiego i Marcelińskiej. Docelowo w 35 oddziałach znajdzie się ponad 1100 łóżek, a w pierwszej kolejności zacznie działać SOR, którego brakuje w tej części miasta.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - bo Twoje zdrowie zasługuje na najlepszą opiekę. Blisko morza. Blisko zdrowia. Blisko Ciebie. Zarezerwuj już dziś! www.subaltyk.pl
REKLAMA

Uniwersytet Medyczny planuje m.in. wybudowanie lądowiska dla śmigłowców. Skala inwestycji budzi jednak wątpliwości niektórych mieszkańców.

- Potrzebujemy rzetelnej analizy urbanistycznej, komunikacyjnej, związanej z kanalizacją czy emisją CO2 i hałasu - mówiła Agnieszka Ziółkowska ze stowarzyszenia Zielony Grunwald. Według społeczników odpowiednich formalności nie dopełniono.

Według prof. Macieja Wilczaka, rzecznika Uniwersytetu Medycznego, po pierwszym spotkaniu można mówić o dojściu do porozumienia nawet w 80 proc. spornych kwestii. Druga strona jest mniej optymistyczna i podkreśla, że to dopiero początek.

Pomoc w negocjacjach deklaruje miasto. Maciej Wudarski zapowiedział już zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Chodzi m.in. o przeniesienie głównego wjazdu na ul. Grunwaldzką. - Dojazd od Marcelińskiej powodowałby zbyt duże utrudnienia i trzeba z niego zrezygnować - mówił zastępca prezydenta Poznania. Urzędnicy chcą też umieszczenia w okolicy inwestycji pasów zieleni czy zmniejszenia liczby miejsc parkingowych na terenie szpitala.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne na dziś ostrzeżenie IMGW. Dotyczy kilku powiatów w naszym regionie
25℃
17℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro