Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Uczniowie zbierają na pompę insulinową dla swojego nauczyciela. „Chcą oddać na aukcję dosłownie wszystko”

j
poniedziałek, 10.09.2018 r.
godz. 10.26
j | poniedziałek, 10.09.2018 r., godz. 10.26
Uczniowie zbierają na pompę insulinową dla swojego nauczyciela. „Chcą oddać na aukcję dosłownie wszystko”
Grzegorz Szałkowski z rodziną - fot. Materiały organizatorów

Koszt zakupu pompy insulinowej to 20 tysięcy złotych.

Grzegorz Szałkowski uczy techniki, informatyki i języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 45 w Poznaniu a także jest uznanym sportowcem - wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Grand Prix Polski, Pucharu Europy, Otwartych Mistrzostw Holandii czy Rzymu w taekwondo. Mężczyzna nagle zachorował na cukrzycę typu 1 De Novo.

Sytuacja jest na tyle poważna, że doszło już do zatrzymania funkcji życiowych i tylko dzięki szybkiej reakcji żony Pan Grzegorz nadal jest wśród nas – informują organizatorzy zbiórki. Bez pomocy pompy insulinowej i urządzeń monitorujących poziom glukozy taka sytuacja może się powtórzyć! Niestety tym razem Laura może nie zdążyć z pomocą. Ci młodzi rodzice zamiast cieszyć się życiem ciągle trwają w strachu. Jednak jak mówi sam Grzegorz "Nie poddaję się i walczę dalej" – dodają.

Pieniądze potrzebne są na zakup pompy insulinowej. Koszt jej zakupu to 20 tysięcy złotych, dodatkowe koszty to między innymi jej miesięczne utrzymanie. Nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 45 już wie, że z tym problemem nie pozostanie sam. Dzieci, gdy tylko dowiedziały się, że ich ukochany wychowawca zachorował bez wahania postanowiły pomóc. Do działania natychmiast przystąpił Marcin - ojciec jednego z uczniów, który był pomysłodawcą przedsięwzięcia. Przedstawił swój pomysł kilku znajomym i ruszyła lawina. Dzieci oddają na licytację nawet swoje ukochane przedmioty – między innymi rolki, konsolę do gry czy maskotki. Zaangażowanie dzieci jest niesamowite. Licytacje ruszają w poniedziałek rano – informuje Anna jedna z organizatorek akcji. Choć na razie propagujemy akcję jedynie na portalu społecznościowym odzew już jest ogromny. Jeden z rodziców oddał na licytację samochód, mamy też przedmioty z klubów sportowych. Ludzie naprawdę bardzo chcą pomóc – mówi Iga, organizatorka akcji. Dzieci chcą oddać na aukcję dosłownie wszystko – nawet pamiątki z Pierwszej Komunii św. - różaniec i książeczkę – dodaje.

Wesprzeć akcję może każdy chętny. Przedmioty można przynosić od samego rana do Szkoły Podstawowej nr 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" mieszczącej się przy ul. Harcerskiej 3. Wszystkie aukcje i szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Reklama