Reklama
Reklama

Społecznicy rozpoczynają zbiórkę na odbudowanie zniszczonego przez podpalacza warzywniaka na Grunwaldzie

fot. Agnieszka Ziolkowska @ FB
fot. Agnieszka Ziolkowska @ FB

Sąsiedzka akcja ma na celu zebranie funduszy na przywrócenie funkcjonującego od lat przy ul. Opalenickiej warzywniaka.

O akcji poinformowała na swoim prywatnym facebookowym profilu lokalna aktywistka, Agnieszka Ziółkowska. Działaczka stowarzyszenia Inicjatywa Polska, wraz z grupą sąsiadów namawia do wpłacania pieniędzy na rzecz odbudowy grunwaldzkiego warzywniaka. Puszki, do których można wrzucać datki na ten cel, znajdują się w pobliskich Studiu Urody "Rychtowania" i Winiarni "Pod Czarnym Kotem", a także w zlokalizowanym w centrum klubie "Dragon". Niewykluczone, że akcja przeniesie się również do Internetu, na którąś z crowdfundingowych platform.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Aktywistka z Grunwaldu szuka architekta, "który by pomógł zaprojektować fajny, estetyczny pawilon, który mógłby zastąpić spalony warzywniak pana Łukasza". Akcję wsparli już administratorzy profilu "Po Poznaniu Rowerem". - Jakiś idiota popsuł nam opinię. Ale możemy pokazać, że czarna owca o wszystkich nie świadczy pomagając - piszą w mediach społecznościowych poznańscy rowerzyści, odnosząc się tym samym, do doniesień, że podpalacz grasujący na Grunwaldzie, podczas serii podpaleń, przemieszczał się po dzielnicy rowerem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
39.37 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro