Reklama
Reklama

W sobotę rozpoczną się prace modernizacyjne Górnego Tarasu Rataj, a wraz z nimi - utrudnienia

fot. M2STUDIO
fot. M2STUDIO

W pierwszym etapie remontu, przebudowie poddane zostanie Rondo Żegrze. W związku z remontem wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu.

To zaledwie początek prac, które mają się zakończyć na jesieni przyszłego roku. - Oprócz nowego, cichego torowiska powstaną również udogodnienia w postaci przejść naziemnych i zintegrowanych przystanków - informuje ZDM.

Tymczasowa organizacja ruchu, mająca obowiązywać do odwołania, zostanie wprowadzona we wczesnych godzinach porannych. Wszystko po to, by umożliwić robotnikom rozpoczęcie prac rozbiórkowych oraz robót ziemnych w obrębie ronda. Zmiany mają polegać m.in. na zwężeniu ul. Hetmańskiej i Żegrze do jednego pasa.

Kierowcy, po wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu, będą mogli bezpośrednio zul. Żegrze wjechać wul. Hetmańską, az ul. Hetmańskiej - wul. Unii Lubelskiej oraz wul. Żegrze. Od strony ul. Unii Lubelskiej utworzony zostanie także bezpośredni przejazd do ul. Żegrze.

Obowiązywać będą również dwa objazdy. Aby skręcić z ul. Unii Lubelskiej w ul. Hetmańską trzeba będzie skorzystać z drogi wiodącej przez skrzyżowanie ulic Kurlandzka - Inflancka - Żegrze. Skręt z ul. Żegrze w ul. Unii Lubelskiej ma za to wieść przez rondo Starołęka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro