Reklama
Reklama

Poznaniacy tłumnie zareagowali na informacje o starszym męzczyźnie, który zbiera na leczenie raka, sprzedając swoje książki

fot. By MOs810 - Praca własna, GFDL @ wikimedia.org
fot. By MOs810 - Praca własna, GFDL @ wikimedia.org

Od czwartku w mediach zrobiło się głośno o pewnym 81-latku, który sprzedaje książki na Rynku Jeżyckim, bo nie stać go na leczenie nowotworu.

- Takiego dnia jeszcze nie miałem - mówi 81-letni Zenon Fabiś, który od kilku miesięcy wyprzedaje zbiory ze swojej prwatnej biblioteczki, by zebrać na leczenie raka. To efekt nagłośnienia sytuacji przez media. O sprawie informowały zarówno dzienniki i portale, ale także facebookowe profile. Do pomocy emerytowanemu leśnikowi zachęcała między innymi strona "Polska w dużych dawkach". - Taki sympatyczny pan nie ma na leki, a jest chory na raka. Można go spotkać na rynku Jeżyckim, jak wyprzedaje swoją kolekcję książek. Będzie jutro od 09:30. Potargujcie się i postarajcie się porządnie przepłacić - pisali admini profilu.

Jak się okazuje, poznaniacy tłumnie odpowiedzieli na apel, a przed metalowym stolikiem pana Zenona ustawiła się kolejka chętnych. Niektórzy przynieśli nawet swoje własne książki, by sędziwy sprzedawca, mógł włączyć je do swojej oferty. Pan Zenon jest zaskoczony aż tak dużym zainteresowaniem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro