Reklama
Reklama

Chciała od niego odejść, zabrał jej paszport i uwięził. Teraz usłyszał zarzuty

fot. Arek
fot. Arek

Obywatel Ukrainy przez kilka miesięcy więził i gwałcił swoją dziewczynę, z którą przyjechał do Polski do pracy, a która chciała od niego odejść.

Dramat 37-letniej Ukrainki rozegrał się w powiecie kępińskim. Kobieta przyjechała do Polski, wraz ze swoim o dwa lata starszym partnerem. Mieli wspólnie żyć i pracować, jednak w pewnym momencie ich relacje uległy pogorszeniu. Gdy 37-latka próbowała odejść, jej konkubent ją uwięził, zabierając jej paszport. Nie było to jedyne przewinienie w stosunku do kobiety - jak się później okazało mężczyzna nad swoją ofiarą znęcał się - zarówno psychicznie, jak i fizycznie, zmuszając ją także do czynności o charakterze seksualnym.

Kobieta miała utrudniony kontakt ze światem, jednak udało jej się poinformować swoich znajomych o trudnej sytuacji, w której się znalazła. 37-latka poprosiła o pomoc za pomocą komunikatora w mediach społecznościowych. I tą drogą o jej niedoli dowiedziała się policja. 26 lipca kobieta została uwolniona po czym trafiła do szpitala na dwa dni.

Jej oprawca usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego. Nie przyznaje się do winy. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Następne 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro