Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -7
Reklama

Marsz Równości przejdzie m.in. przez rondo Kaponiera. Na ulicach zawisną tęczowe flagi

sk
poniedziałek, 23.07.2018 r.
godz. 13.35
sk | poniedziałek, 23.07.2018 r., godz. 13.35
Marsz Równości przejdzie m.in. przez rondo Kaponiera. Na ulicach zawisną tęczowe flagi
fot. Jacek Molski

4 sierpnia rozpocznie się 4. edycja Poznań Pride Week, określanej przez organizatorów jako "największa queerowa impreza w Polsce".

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1008 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wydarzenie potrwa do 12 sierpnia, ale jego kulminacją będzie 15. Marsz Równości, który przejdzie ulicami stolicy Wielkopolski 11 sierpnia. Uczestnicy pojawią się m.in. na rondzie Kaponiera, a na trasie ich przemarszu zostaną wywieszone tęczowe flagi.

- W tym roku Marsz wyruszy z zupełnie nowego miejsca. Rozpoczniemy piknikiem na terenie Kontener ART przy brzegu Warty. Stamtąd wyruszymy do samego centrum Poznania, przechodząc m.in. przez Rondo Kaponiera, most Dworcowy i Stary Rynek. Spodziewamy się słonecznej pogody i rekordowej frekwencji. Poznań będzie bardziej tęczowy, niż kiedykolwiek wcześniej - powiedział Arek Kluk z Grupy Stonewall.

W harmonogramie Poznań Pride Week można odnaleźć takie punkty jak "Tęczowy przejazd rowerowy" czy impreza w klubie Hah. nie zabraknie również pokazów filmowych czy spektaklów teatralnych.

Organizacja imprezy została wsparta m.in. przez akcję crowdfundingową, podczas której zebrano 15 tysięcy złotych. 

W spocie promującym wydarzenie użyto m.in. godła Polski w tęczowych barwach, co budzi kontrowersje w wielu środowiskach. - Mamy wrażenie, że symbole narodowe i słowo “patriotyzm” zostały zagarnięte przez jedną, określoną opcję polityczną. Tymczasem to, co robimy, to również patriotyzm. Ciężko pracujemy na to, by polepszyć sytuację polskich osób LGBT+. Mamy takie samo prawo wykorzystywać polską flagę i godło, jak każdy obywatel i obywatelka - przekonuje Sue Bartel z Grupy Stonewall.

Reklama