Reklama
Reklama

Liroy przeforsował zmiany w prawie. Będą nowe tablice rejestracyjne

fot. Dominik Kulaszewicz/PAP

Poseł Piotr 'Liroy' Marzec znany jest z walki z różnego rodzaju absurdami i niedogodnościami prawnymi. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało właśnie, że na wniosek posła wprowadzi nowy wzór tablic rejestracyjnych.

Tablice używane w Polsce mają zwyczajowo wymiary520 mm x 114 mm lub 305 mm x 214 i nie pasują do samochodów importowanych z Ameryki i Azji, które mają mniej miejsca na tablice. Do tej pory właściciele takich aut próbowali dostosowywać polskie tablice do swoich pojazdów lub zamawiać w prywatnych firmach tablice na wymiar, ale oba sposoby były niezgodne z prawem -Właściciele oraz użytkownicy pojazdów pochodzenia USA oraz Japonii wskazują na nieustający problem wynikający z różnic konstrukcyjnych tych aut, szczególnie miejsc przeznaczonych na zamontowanie tablic rejestracyjnych - tłumaczy na łamach Dziennika. Gazety Prawnej Piotr Marzec.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Poseł złożył odpowiednią interpelację do Ministerstwa Infrastruktury, a to przygotowało już nowe rozporządzenie w tej sprawie - Od 1 lipca będzie można zamawiać tablice z czcionką zwężoną i tablice o innych wymiarach niż standardowe, czyli tak zwane tablice amerykańskie - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro