Reklama
Reklama

Liroy przeforsował zmiany w prawie. Będą nowe tablice rejestracyjne

fot. Dominik Kulaszewicz/PAP

Poseł Piotr 'Liroy' Marzec znany jest z walki z różnego rodzaju absurdami i niedogodnościami prawnymi. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało właśnie, że na wniosek posła wprowadzi nowy wzór tablic rejestracyjnych.

Tablice używane w Polsce mają zwyczajowo wymiary520 mm x 114 mm lub 305 mm x 214 i nie pasują do samochodów importowanych z Ameryki i Azji, które mają mniej miejsca na tablice. Do tej pory właściciele takich aut próbowali dostosowywać polskie tablice do swoich pojazdów lub zamawiać w prywatnych firmach tablice na wymiar, ale oba sposoby były niezgodne z prawem -Właściciele oraz użytkownicy pojazdów pochodzenia USA oraz Japonii wskazują na nieustający problem wynikający z różnic konstrukcyjnych tych aut, szczególnie miejsc przeznaczonych na zamontowanie tablic rejestracyjnych - tłumaczy na łamach Dziennika. Gazety Prawnej Piotr Marzec.

Poseł złożył odpowiednią interpelację do Ministerstwa Infrastruktury, a to przygotowało już nowe rozporządzenie w tej sprawie - Od 1 lipca będzie można zamawiać tablice z czcionką zwężoną i tablice o innych wymiarach niż standardowe, czyli tak zwane tablice amerykańskie - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
6.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro