Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -7
Reklama

Liroy przeforsował zmiany w prawie. Będą nowe tablice rejestracyjne

BS
środa, 20.06.2018 r.
godz. 10.03
BS | środa, 20.06.2018 r., godz. 10.03
Liroy przeforsował zmiany w prawie. Będą nowe tablice rejestracyjne
fot. Dominik Kulaszewicz/PAP

Poseł Piotr 'Liroy' Marzec znany jest z walki z różnego rodzaju absurdami i niedogodnościami prawnymi. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało właśnie, że na wniosek posła wprowadzi nowy wzór tablic rejestracyjnych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1008 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Tablice używane w Polsce mają zwyczajowo wymiary 520 mm x 114 mm  lub 305 mm x 214 i nie pasują do samochodów importowanych z Ameryki i Azji, które mają mniej miejsca na tablice. Do tej pory właściciele takich aut próbowali dostosowywać polskie tablice do swoich pojazdów lub zamawiać w prywatnych firmach tablice na wymiar, ale oba sposoby były niezgodne z prawem - Właściciele oraz użytkownicy pojazdów pochodzenia USA oraz Japonii wskazują na nieustający problem wynikający z różnic konstrukcyjnych tych aut, szczególnie miejsc przeznaczonych na zamontowanie tablic rejestracyjnych - tłumaczy na łamach Dziennika. Gazety Prawnej Piotr Marzec.

Poseł złożył odpowiednią interpelację do Ministerstwa Infrastruktury, a to przygotowało już nowe rozporządzenie w tej sprawie – Od 1 lipca będzie można zamawiać tablice z czcionką zwężoną i tablice o innych wymiarach niż standardowe, czyli tak zwane tablice amerykańskie – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Reklama