Reklama
Reklama

Wycieczka z Chodzieży uprzykrzała podróż pasażerom pociągu relacji Poznań-Wrocław

fot. Magda via Linia kolejowa E59: Poznań Główny - Leszno @ FB
fot. Magda via Linia kolejowa E59: Poznań Główny - Leszno @ FB

Głośne słuchanie muzyki, siedzenie w pozycjach jak na zdjęciu i brak reakcji na ingerencję drużyny konduktorskiej - to grzechy wycieczki z Chodzieży.

- Nie po to modernizowano pociągi, by teraz wszędzie musiały być czyjeś buty - napisał administrator facebookowy profilu: Linia kolejowa E59: Poznań Główny - Leszno, bazując na informacji przesłanej przez czytelniczkę, panią Magdę.

Wycieczka młodzieży z Chodzieży, swoją postawą uprzykrzała podróż innym pasażerom, i nie reagowała na uwagi ze strony konduktorów. Niestety, ich zachowanie nie spotkało się także z reakcją samych opiekunów.

Za tego typu zachowanie mogą grozić kary - od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W tym przypadku ukarani zostaliby opiekunowie, choć nic nie wiadomo, aby tak się stało. Każdy przewoźnik w swoim regulaminie ustala katalog rzeczy zabronionych w pociągach. Katalogi te zawierają w większości oczywiste punkty związane z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym. Bywają także punkty nietypowe. Przykładowo, w regulaminie przewozów Intercity widnieje zakaz gry w karty w pociągach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
11.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro