Reklama
Reklama

Przejście przez ul. Dmowskiego wreszcie dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, dzięki skutecznej interpelacji radnego

fot. Tomasz Wierzbicki @ FB

Tomasz Wierzbicki jeszcze w maju złożył interpelacje w sprawie obniżenia krawężników na ul. Dmowskiego. W niedzielę pochwalił się realizacją swojego postulatu.

Przejście przez ul. Dmowskiego nie było dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale to już przeszłość. Radny Społecznej Koalicji Prawo do Miasta, nie kryje zadowolenia: - Z drobnych spraw, o które ostatnio zabiegałem i zostały zrealizowane, to obniżenie krawężników na przejściu przez ul. Dmowskiego przy Hetmańskiej - pisze Wierzbicki w facebookowym poście.

Choć to kosmetyczna zmiana, to jednak ważna dla części poznaniaków. Widać to po reakcjach pod wpisem Wierzbickiego. Jedna pani napisała np. bardzo przejmujący komentarz: - Tyle lat... męża nie ma już a dopiero teraz... pamiętam łzy gdy kółka od wózka blokowały się, a ja nie miałam już siły by szybko przejść na drugą stronę... ale innym będzie lżej - pisze użytkowniczka. Nie brakuje też komentarzy w zdecydowanie bardziej optymistycznym nastroju, jak np. ten, poczyniony przez inną komentującą: - Super sprawa. Gratulacje! Widuję tam też dużo osób z wózkami dla dzieci, na pewno to wielkie ułatwienie.

Nie brakuje jednak głosów zwracających uwagę na to, że remont przejścia przez Dmowskiego jest tylko kroplą w morzu potrzeb: - Przy świeżo remontowanej ul. Cześnikowskiej nie obniżono krawężników na przejściu przy ul. Grunwaldzkiej. Są wysokie, trudno przejechać wózkiem dziecięcym nie mówiąc o wózku inwalidzkim - pisze inna internautka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro