Reklama

Poznański ratusz ma zostać podświetlony na zielono z okazji Światowego Dnia Środowiska. A obok... składowisko śmieci!

fot. Gemela Poznańska @ FB
fot. Gemela Poznańska @ FB

Przez 3,5 roku nic się nie zmieniło, na samym środku Starego Rynku w dalszym ciągu zalegają odpady - alarmuje facebookowy profil Gemela Poznańska.

W momencie, w którym miasto planuje specjalną iluminację ratusza z okazji obchodów Światowego Dnia Środowiska, przy tym jednym z najbardziej reprezentatywnych budynków Poznania, wciąż składowane są śmieci. O sprawie już kilka dni temu informował Tomasz Hejna, jeden z administratorów facebookowego profilu Gemela Poznańska.

Bloger, w poście z 30 maja, przypominał, że temat nie jest nowy, a on sam poruszał go już... 3,5 roku temu! Od tamtego czasu nie ma poprawy. - Zero zmian. Pod samym nosem prawie, centralne centrum Poznania - czytamy we wpisie Gemeli. - Dlaczego ludzie mają na Was głosować, panowie z PO? Dajcie jakiś powód...albo lepiej nie... Niech te zdjęcia przemówią same za siebie - pisze w emocjonalnym komentarzu Hejna.

W poście oznaczony został zastępca prezydenta, Tomasz Lewandowski, z podpisem "
Usługi komunalne, Pański decernat". Jak poinformował nas Hejna, prezydent Lewandowski, w odpowiedzi na odezwę blogera, zaczął działać już w tej sprawie, zlecił m.in. skontrolowanie ZM GOAP, pod tym kątem. Zdaniem Lewandowskiego, sytuacja na Starym Rynku wcale nie jest oczywista. Urzędnicy przekazali Straży Miejskiej szczegółowe harmonogramy wywozów, by ta mogła w takich sytuacjach reagować i karać za wcześniejsze wystawianie odpadów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro