Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Zostawiła psa w rozgrzanym samochodzie, interweniowała policja

sk
piątek, 25.05.2018 r.
godz. 19.48
sk | piątek, 25.05.2018 r., godz. 19.48
Zostawiła psa w rozgrzanym samochodzie, interweniowała policja
fot. Czytelnik

Nadchodzi lato, a wraz z nim fala upałów. Niestety, już teraz zdarzają się przypadki zamykania zwierząt w rozgrzanych pojazdach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
W piątek otrzymaliśmy zdjęcia z parkingu zlokalizowanego obok sklepu sieci Selgros przy ul. Zamenhofa. Czytelnicy donosili o interwencji służb w związku z zamknięciem w pojeździe psa.
 
- Rzeczywiście, otrzymaliśmy takie zgłoszenie - powiedziała starszy sierżant Marta Mróz z komendy miejskiej. - Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze wraz ze strażnikami miejskimi podjęli próbę odnalezienia właściciela psa i samochodu, m.in. poprzez komunikaty wewnątrz centrum handlowego - dodała.
 
Po ok. 20 minutach zjawiła się poszukiwana właścicielka. Kobieta tłumaczyła, że musiała zostawić psa na czas zakupów. Policjanci sporządzili notatkę i pouczyli, że kolejny tego typu wybryk skończy się mandatem.
 
Przypominamy, że zostawienie np. psa w rozgrzanym samochodzie, bez dostępu do świeżego powietrza i wody może być ścigane na podstawie ustawy o ochronie zwierząt. Niehumanitarne traktowanie jest zagrożone karą do 2 lat więzienia.
 
Co robić gdy zobaczymy zwierzę męczące się w rozgrzanym aucie? - Należy zadzwonić pod numer alarmowy. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia jesteśmy zobowiązani się nim zająć - wyjaśniła st. sierż. Mróz.
 

Oczywiście służby apelują o zdrowy rozsądek i trzeźwą ocenę rzeczywistości. O ile sytuacja nie jest kryzysowa, nie powinniśmy np. decydować się na samodzielne wybicie szyby w pojeździe należącym do obcej osoby. - Decyzje co do dalszych działań podejmują na miejscu funkcjonariusze. Dotyczy to zarówno ratowania zwierzęcia, jak i konsekwencji prawnych dla właściciela - przypominają policjanci.

Reklama