Reklama
Reklama

Volkswagen rozbudowuje swoją fabrykę w Antoninku. Powstanie 6 hektarów nowej powierzchni produkcyjnej

fot. materiały prasowe

Niemiecki koncern stawia na rozwój poznańskiej fabryki. Budowa nowej hali, wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt ruszyła w czwartek.

Gigantyczna inwestycja związana z budową hali, ma zapewnić koncernowi możliwość produkowania samochodów najnowszej generacji. Obejmuje ona postawienie nowej spawalni z zapleczem logistycznym, która ma zostać wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Aby przygotować grunt pod rozpoczynające się w czwartek prace, uporządkowano i zniwelowano 8 hektarów terenu oraz nawieziono 60 000 ton ziemi.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Rozbudowa fabryki oznacza, że w zakładzie przybędzie łącznie około 60 000 metrów kwadratowych nowych powierzchni produkcyjnych i magazynowych. Nowa hala logistyczna przyjmować będzie codziennie 140 samochodów ciężarowych, co oznacza zmniejszenie ruchu w stosunku do stanu obecnego, które będzie możliwy dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań technologicznych. Rozpoczęta właśnie budowa ma zostać ukończona w przyszłym roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro