Reklama
Reklama

Wieczorna awantura na Wilczaku

fot. WTK
fot. WTK

Właściciel chciał wtargnąć bez komornika do mieszkania zajmowanego przez kobietę z dzieckiem. Powstrzymała go dopiero policja.

Spór, który miał swoją burzliwą odsłonę w środowy wieczór, rozpoczął się w momencie, gdy mężczyzna kupił na licytacji komorniczej mieszkanie, zamieszkane rzez dotychczasową właścicielkę wraz z dzieckiem. W środę chciał wejść do swojego lokalu. Jak twierdzi, wcale nie chciał wyrzucać lokatorki, jednak ona sama nie dała wiary jego zapewnieniom, i nie wpuściła go do mieszkania. Oczywiście, jako właściciel, ma prawo wejść do należącego do niego mieszkania, jednak w momencie, w którym jest ono zamieszkane, a lokatorka nie życzy sobie jego obecności, może to zrobić wyłącznie w obecności komornika. A tego z nim nie było.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Mężczyzna nie dawał sobie wytłumaczyć, że prawo chroni w tym momencie lokatorkę. Przepychanka, podczas której mężczyzna blokował kobiecie możliwość powrotu do mieszkania, trwała aż do 22. Dopiero interwencja policji przekonała go do zejścia z bojowej pozycji. Właściciel mieszkania zapowiedział jednak, że wróci wkrótce ze swoim komornikiem.

Zgodnie z prawem, jeśli lokatorka nie chce dobrowolnie opuścić nie swojego mieszkania, sąd musi wydać wyrok eksmisyjny. Dopiero wówczas, dochodzi do eksmisji, czyli obowiązkowego opuszczenia mieszkania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro