Reklama

Tragedia na Dębcu: Caritas zebrała prawie 246 tys. zł. Pieniądze wesprą m.in. syna Beaty J.

fot. sekc. Michał Malesa / Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza \"Warszawa-9\"
fot. sekc. Michał Malesa / Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza \"Warszawa-9\"

Dokładnie 245 895,06 złotych wpłynęło na konto Caritas Poznań z tytułu zbiórki na rzecz osób poszkodowanych w wybuchu kamienicy na Dębcu.

50 tysięcy złotych zostało przekazanych przez Caritas Polska, pozostała część sumy to dary osób solidaryzujących się z poszkodowanymi.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Do tej pory wydano prawie 69 tysięcy złotych. - Te pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie finansowe, które ofiary otrzymały w ramach pomocy doraźnej, techniczno-sanitarnej obsługi hotelu, opłatę za posiłki w trakcie Świąt Wielkanocnych, zwrot środków za rachunki na pierwsze potrzeby, jak również opłaty 4 kaucji za mieszkania - informuje Caritas.

60 tysięcy złotych wspomoże rehabilitację i potrzeby nastoletniego Kacpra. W wybuchu zginęła m.in. jego matka, Beata J., a ojciec jest podejrzewany o doprowadzenie do całej tragedii.

W tej sytuacji Caritas pozostanie do rozdysponowania niespełna 117 tys. zł. Podjęto już decyzję, że 49 osób z 14 rodzin otrzyma taką samą pomoc. Na ich konta trafi po 2 387,54 zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro