Reklama
Reklama

Polska w żałobie po katastrofie samolotu wojskowego

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Prezydent Lech Kaczyński wprowadził w czwartek żałobę narodową. Jak w całym kraju, w Poznaniu opuszczono flagi do połowy. Poznań uczci pamięć 20 poległych żołnierzy w południe - po minucie ciszy nad miastem zawyją syreny.

Od godziny 19 w czwartek cały krajpogrążony jest wżałobie. Ogłosił ją prezydent Lech Kaczyński w związku ze śmiercią dwudziestu oficerów w katastrofie lotniczej pod Mirosławcem. W czasie żałoby flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem. Odwołano większośćimprez masowych, rozrywkowych, koncertów i zawodów sportowych. Nie odbędą się także zaplanowane na ten weekend studniówki.

Poznań uczci pamięć ofiar tragicznego wypadku w piątek w południe. W urzędach zarządzono minutę ciszy. O godzinie 12 nad miastem zawyją syreny alarmowe. Wojewoda wielkopolski Piotr Florekzaapelował do wszystkich instytucji o zachowanie należytej powagi podczas żałoby.

W siedzibie Urzędu Wojewódzkiego wystawiono księgę kondolencyjną. Każdy poznaniak możedo niej się wpisać.Po zakończeniu żałoby księga zostanie przekazana wojewodzie pomorskiemu. Żałoba zakończy się w sobotę o godzinie 19.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro