Reklama
Reklama

Przyjeżdżają na giełdę w Starej Rzeźni: "parkują jak chcą - ograniczają widoczność, zagrażają bezpieczeństwu i niszczą nasze wspólne mienie"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Mieszkańcy okolic giełdy skarżą się na osoby odwiedzające Starą Rzeźnię.

Coraz gorszej niedzielnej sytuacji na ul. Północnej, Ku Cytadeli i Kutrzeby. Jak widać przez organizowaną giełdę na Starej Rzeźni samochody parkują gdzie chcą, na trawnikach, na przejściu dla pieszych, na chodnikach, na ścieżkach rowerowych. Ograniczają widoczność, zagrażają bezpieczeństwu i niszczą nasze wspólne mienie. Mieszkańcy tej okolicy wielokrotnie dzwonili na Straż Miejską ale bez skutku - pisze nasza czytelniczka i przesyła nam zdjęcia wykonane w ubiegłą niedzielę.

Problemy są już dobrze znane strażnikom miejskim. Nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, że nie reagujemy na zgłoszenia dotyczące złego parkowania. W tym roku, z ul. Północnej realizowaliśmy 14 takich zgłoszeń. Może problem w ocenie mieszkańców wynika z tego, że generalnie stosujemy mniej blokad na koła źle zaparkowanych pojazdów a częściej stosujemy wezwania - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej. Należy też wspomnieć o tym, że problem ul. Północnej i okolic występuje tak mocno tylko w niedzielę, kiedy czynna jest giełda. Jednak niedziela to dzień, w którym na terenie miasta organizowane są liczne imprezy, zabezpieczenia, festyny itp przyciągające tysiące ludzi. W bardzo wielu miejscach występują nasilenia problemu ze złym parkowaniem - dodaje. Przykładem może być ostatnia niedziela - dzień wczorajszy - na terenie Starego Miasta w ścisłym centrum strażnicy interweniowali wobec 95 źle zaparkowanych pojazdów. Do tego liczne imprezy m. innymi święto 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Dodam, że sygnał mieszkańców zostanie przekazany do referatu Stare Miasto oraz do ref. Drogowego, w celu zaplanowania działań na niedzielę w rejonie ul. Północnej - kończy rzecznik Straży Miejskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro