Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: jedyna oferta opiewa na sumę prawie trzykrotnie większą, niż miasto planuje przeznaczyć

PIM opublikował zestawienie ofert w przetargu na opracowanie koncepcji budowy trasy tramwajowej. Rozbieżności między oczekiwaniami zamawiającego i oferenta są olbrzymie.

Jak dowiadujemy się z opublikowanego 9 kwietnia dokumentu, w przetargu na program funkcjonalno-użytkowy na II etap od Wilczaka do Garbar zdecydowała się wziąć ostatecznie udział zaledwie jedna firma. Chodzi o Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu Sp. z o.o. Problem w tym, że oferta złożona przez ewentualnego przyszłego wykonawcę koncepcji jest prawie... 3 razy większa, od sumy, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia!

Kwota podana przez zamawiającego bezpośrednio przed otwarciem ofert wynosi 800 tys. zł, tymczasem jedyna oferta, która wpłynęła do PIM-u opiewa na 2 213 385 zł. Właśnie za taką sumę zdecydowała się wykonać zadanie jedyna firma, która odpowiedziała w postępowaniu przetargowym.

Rozbieżność jest olbrzymia, prawie trzykrotna! Zarząd Poznańskich Inwestycji Miejskich zapewnia, że nie powstało ono w wyniku błędu edycyjnego albo rachunkowego. - Taka oferta została formalnie złożona. Nie jest nam znany powód takiej dużej różnicy kwotowej. Tę wiedzę posiada oferent - odpowiada zarząd PIM-u na nasze pytanie o to skąd tak duży rozrzut w oczekiwaniach pomiędzy obiema stronami. - Spółka jako inwestor zastępczy nie podejmuje decyzji co do dalszego postępowania. Oczekujemy na decyzję Dysponenta środków(zlecającego nam zadanie), którym w tym przypadku jest Zarząd Transportu Miejskiego.

Czy zatem miasto będzie musiało zweryfikować plany odnośnie od dawna wyczekiwanej inwestycji?

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro