Reklama
Reklama

Mobbing w Biurze Rady Miasta? Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu zdecydował się wszcząć kontrolę

PIP zbada doniesienia o mobbingu w Biurze Rady Miasta Poznania na wniosek reprezentującego Prawo i Sprawiedliwość, radnego Michała Boruczkowskiego.

Głównym elementem kontroli w Biurze Rady Miasta Poznania ma być przesłuchanie osób, które doświadczyć miały prześladowań ze strony przełożonych. Orzeczenie inspektorów będzie zależało w największym stopniu właśnie od zeznań pracownic, które miały doświadczać mobbingu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W przeciągu ostatnich pięciu lat, podczas urzędowania obecnego dyrektora Marka Kalemby i w wyniku rzekomego wywierania presji z jego strony, z pracy w biurze Rady Miasta odeszła blisko połowa pracownic, w tym część po wielu latach pracy. Głośny był mail do mediów kierowniczki biura, która po 27 latach zrezygnowała z pracy. Pisała ona, że mobbing, polegać miał na wywieraniu zbyt dużej presji, obarczaniu pracowników biura obowiązkami z innych wydziałów i surowym rozliczaniu za brak realizacji obowiązków, które nie leżały w kompetencji biura. Środkami wywierania presji miały być krzyki i szykany. Pracownice były ośmieszane i upokarzane. W efekcie, zdarzały się zasłabnięcia w czasie pracy, pracownice chorowały, przynosząc zwolnienia L4 zarówno od lekarza rodzinnego, jak i psychiatry. Ostatecznie, blisko połowa z nich zrezygnowała z pracy.

Radny PiS po otrzymaniu informacji o kontroli nie krył satysfakcji. - Jako radny Miasta Poznania, rzetelnie wykonałem to, co do mnie należało, ujawniając przekazane mi informacje i skutecznie walcząc o to, by Okręgowa Inspekcja Pracy wszczęła kontrolę - zaznacza Boruczkowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro