Reklama
Reklama

Bliskie spotkanie z lemurem, czyli otwarcie nowego sezonu w poznańskim ZOO

fot. poznan.pl
fot. poznan.pl

Nadmaltański ogród zoologiczny budzi się po zimowym śnie i zaprasza poznaniaków, oferując nowe atrakcje.

Zmiana pogody na wiosenno-letnią jest sposobnością do aktywnego spędzania czasu i spacerów po zielonych terenach. Jednym z nich jest chociażby poznańskie zoo, które otworzyło swoje podwoje po zimowym przerwie i jest znów dostępne dla zwiedzających. Z możliwości zwiedzania ogrodu i obcowania ze zwierzętami tylko w zeszłą niedzielę skorzystało już aż 7 tysięcy osób.

Na zwiedzających czekało kilka nowości, zarówno organizacyjnych, jak i jeśli chodzi o atrakcje. Jedną z bardziej istotnych jest wprowadzenie możliwości zakupu biletów przez internet i zeskanowania ich przy bramkach, także bezpośrednio ze smartfonu. Ale goście zoo mogą spodziewać się także innych urozmaiceń, spośród których warto wyróżnić karmienie małych pand. Jak zauważa Ewa Zgrabczyńska, dyrektor ogrodu zoologicznego, nie jest to jedyna nowa atrakcja w ogrodzie: - Można u nas nakarmić także tapiry i kozy, wziąć udział w treningu słoni czy odwiedzić niedźwiedzi azyl, oczywiście pod okiem opiekuna. Teraz do tej listy dołączają kolejne propozycje: to bliskie spotkanie z lemurem oraz czesanie wielbłądów - wymienia Zgrabczyńska.

Z lemurem zdążył zapoznać się już zastępca prezydenta Poznania, Tomasz Lewandowski. - Leosia jest niezwykle przyjaznym lemurem, bardzo sympatycznym, żywym i delikatnym zwierzęciem, trzeba tylko pamiętać, by nie dać jej wejść sobie na głowę - podkreśla Tomasz Lewandowski.

Zmiany i inwestycje nie dotyczą tylko i wyłącznie Nowego Zoo, także w Starym Zoo został ukończony remont małpiarni, a w przygotowaniu jest nowy dom dla żółwi, który ma zostać sfinansowany w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Wiadomo jednak, że więcej dzieje się w nowszym ogrodzie, gdzie np. powiększono wybieg dla niedźwiedzia Baloo (który wkrótce ma zostać połączony z niedźwiedzicą Cisną), utworzono nowy wybieg dla kopytnych i małp, wyremontowano pawilon zwierząt nocnych i - co przede wszystkim - wybudowano nowy azyl dla ocalonych zwierząt, gdzie zamieszkać mają lwy Kizia i Leoś.

Trwają też przygotowania do utworzenia drugiego wejścia do ogrodu zoologicznego. Miałoby ono znajdować się albo od strony Rataj, albo od ulicy Kaprala Wojtka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro