Kolejorz wygrał na wyjeździe i jest wiceliderem! Wisła Kraków - Lech Poznań 1:3

W meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał w wyjazdowym meczu Wisłę Kraków i awansował na drugie miejsce w tabeli.

Spotkanie od początku zapowiadało się na niezłe widowisko. Oba zespoły starały się grać ofensywnie, choć nieco lepsze wrażenie sprawiał Kolejorz. Dobrze ustawieni piłkarze Nenada Bjelicy nie pozwalali gospodarzom rozstrzygnąć skrzydeł, a Nikola Vujadinović świetnie neutralizował zapędy Carlitosa.
Brakowało nieco dobrych okazji strzeleckich, ale piłkarzom postanowił pomóc... arbiter. W 30. minucie Jarosław Przybył podyktował bardzo kontrowersyjny rzut wolny dla Wisły. Do ustawionej tuż przed linią pola karnego piłki podszedł Carlitos i pięknym uderzeniem pokonał Matusa Putnockiego.
Po stracie gola Lech nie rzucił się do huraganowych ataków. Goście potrzebowali kilku minut na powrót do właściwego rytmu. Tuż przed przerwą arbiter dopatrzył się zagrania ręką we własnym polu karnym w wykonaniu Frana Veleza, a po konsultacji VAR potrzymał decyzję. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Christian Gytkjaer.
Druga połowa należała do Kolejorza. Piłkarze Bjelicy pokazali bardzo wysoką formę i bez większych problemów zdominowali taktycznie Wisłę, która nie miała skutecznego pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.
Z przodu natomiast szalał Gytkjaer. Duńczyk pokazał, że będąc w optymalnej dyspozycji jest piłkarzem znacznie przerastającym naszą ligę. Na 2:1 trafił wykorzystując dośrodkowanie innego asa atutowego, Darko Jevticia (pochwały należą się także Radosławowi Majewskiemu, który powalczył o piłkę przy linii bocznej).
Mecz trafieniem na 3:1 zamknął Gytkjaer, tym razem po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. W tej sytuacji można wyróżnić z kolei Klupsia, który zainicjował akcję pod linią boczną.

Kolejorz wygrał pod Wawelem w pełni zasłużenie, a jego kibice mają kilka powodów do radości. Najważniejsze to oczywiście 3 punkty i wysoka forma zespołu Bjelicy. Do tego należy doliczyć pierwsze od sierpnia wyjazdowe zwycięstwo i odrobienie dużej części strat do rywali. Po 29. kolejce Jagiellonia Białystok ma już tylko 2 pkt. przewagi nad Lechem, a Legia Warszawa jest już punkt za drużyną z Bułgarskiej.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:3 (1:1)

Wisła: Julian Cuesta - Matej Palcić (Boguski 78"), Zoran Arsenić, Fran Velez, Maciej Sadlok - Pol Llonch (Brlek 77") - Tibor Halilović (Ondrasek 68"), Nikola Mitrović, Tomasz Cywka, Jesus Imaz - Carlitos

Rezerwowi: Michał Buchalik, Zdenek Ondrasek, Jakub Bartkowski, Petar Brlek, Marcin Wasilewski, Rafał Boguski, Marko Kolar

Lech: Matus Putnocky - Emir Dilaver, Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Piotr Tomasik - Maciej Gajos, Łukasz Trałka, Tymoteusz Klupś (Jóźwiak 93"), Radosław Majewski, Darko Jevtić (Moder 90"), Christian Gytkajer (Chobłenko 87")

Rezerwowi: Bartosz Mrozek, Vernon De Marco, Jakub Serafin, Jakub Moder, Kamil Jóźwiak, Nicklas Barkroth, Oleksji Chobłenko

Bramki: Carlitos 30" - Gytkajer 43" (k), 52", 83"

Kartki: Vujadinović 29" (żółta), Trałka 38" (żółta), Mitrović 40" (żółta), Sadlok 55" (żółta), Arsenić 63" (żółta)

90
Koniec spotkania. Wisła Kraków - Lech Poznań 1:3. Bramki: Carlitos - Gytkjaer (3)
90
3 minuty doliczone
89
Z ostrego kąta strzelał Klupś, jednak bez efektu
87
Zmiana w Lechu: Chobłenko za Gytkjaera
84
Świetnie pokazał się Klupś, który wywalczył piłkę na prawej stronie, następnie futbolówka trafiła w okolice 11. metra, a tam był już niezawodny dzisiaj Gytkjaer
83
Gol! Gytkjaer! 3 punkty pojadą do Poznania
83
Żółtą kartką ukarany Jevtić. Szwajcar nie zagra w kolejnym spotkaniu
80
10 minut do końca. Wisła nie ma żadnego pomysłu na ugryzienie Kolejorza
73
Nie ma gola! Gytkajer wychodził na czystą pozycję, ale zszedł na zbyt ostry kąt, odgrywał jeszcze do Jevticia, ale ten nie zdołał oddać strzału
65
Piłka w pole karne Wisły, obrońcy poradzili sobie jedna z dośrodkowaniem Jevticia
53
Jevtić świetnie zagrał z lewej strony w pole karne, Gytkajer opanował piłkę i strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1. Bramki: Carlitos - Gytkjaer
35
Przypomnijmy: w tej kolejce swoje mecze przegrały Legia i Jagiellonia, więc Kolejorz ma okazję odrobić większość strat
33
Lech jeszcze nie zdołał odpowiedzieć, bramka dodała skrzydeł Wiśle
32
Telewizyjne powtórki pokazują, że nie powinno być rzutu wolnego dla Wisły, po którym padła bramka
20
20 minut gry za nami, na razie oba zespoły bez groźnego strzału
19
Zablokowany strzał Imaza z dystansu. To była zła decyzja, mógł podawać lepiej ustawionym kolegom
18
Ostatnie minuty nieco spokojniejsze w porównaniu z początkiem spotkania
16
Żaden z zespołów nie ma wyraźnej przewagi, ale może podobać się ochota do gry ofensywnej z obu stron