Reklama
Reklama

Zdewastowano płyty nagrobne na terenie cmentarza żołnierzy radzieckich

fot. MOs810/wikimedia
fot. MOs810/wikimedia

W minionym tygodniu doszło do dewastacji płyt nagrobnych na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Glinnie koło Nowego Tomyśla. Sprawę bada policja.

O dewastacji poinformował portal Nowiny Lokalne. Z jego informacji wynika, że nie wiadomo dokładnie, kiedy doszło do dewastacji, ale musiało się to wydarzyć w ciągu minionego tygodnia. Uszkodzone zostało sześć nagrobków, a dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja. Sprawą zainteresował się już wojewoda wielkopolski -Jest to sprawa o szczególnej wrażliwości, dlatego zwróciłem się do Komendanta o objęcie jej bezpośrednim, specjalnym nadzorem. Nie może być zgody na takie skandaliczne i szkodliwe społecznie zachowania, dlatego liczę na szybkie działanie Policji i ujęcie sprawców - skomentował Zbigniew Hoffmann i dodał -W naszej kulturze cmentarz jest miejscem szczególnym, niezależnie od tego, kto na nim leży. Tylko szybka reakcja pozwoli na ograniczenie tego typu bulwersujących aktów wandalizmu w przyszłości.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro