Reklama

Inflancka: ksiądz przyjął mieszkańców z ewakuowanego bloku. "Duża grupa osób została wyprowadzona z domu, bo było tam niebezpieczeństwo. Ktoś strzelał do policji"

fot. Szymon Jarecki
fot. Szymon Jarecki

Akcja służb na ulicy Inflanckiej trwa już kilkanaście godzin. Nadal nie ma przełomu. Mieszkańcy ewakuowanego bloku wstępnie schronienie znaleźli w parafii.

Policja nadal nie odnosi się do sprawy. Jak już wcześniej informowaliśmy według nieoficjalnych, medialnych doniesień w jednym z bloków miał zabarykadować się mężczyzna, który może posiadać broń. Reporter Pulsu Dnia Telewizji WTK dotarł do księdza, który w nocy przyjął na plebanii mieszkańców ewakuowanej kamienicy. Zostaliśmy zaskoczeni tym, że duża grupa osób została wyprowadzona z domu, bo było tam niebezpieczeństwo, ktoś strzelał do policji - relacjonuje ks. Henryk Szymczak, proboszcz parafii pw. Najświętszej Bogurodzicy Maryi. Nie mieli gdzie się podziać, dlatego ich przygarnęliśmy. Nad ranem porozumieli się ze swoimi rodzinami i wyszli z naszego domu parafialnego - dodaje.

Według relacji księdza w mieszkaniu miał mieszkać mężczyzna i kobieta. Sąsiedzi mieli skarżyć się na hałasy dobiegające z mieszkania. Wczoraj doszło do tego, że jakaś większa kłótnia była. Ta dziewczyna wyszła, on zaczął ją gonić , miał przy sobie broń a ona zadzwoniła po policję - mówi ksiądz.

  • Aktualizacja
    sobota, 31.03.2018 r., godz. 14.02
    Aktualizacja
    sobota, 31.03.2018 r., godz. 14.02
    Jak informuje TVN24 akcja policjantów została zakończona. Mężczyzna został wyprowadzony z mieszkania.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro