Reklama
Reklama

ZDM porozumiał się z właścicielem terenu. Przejście przy ulicy Jawornickiej udostępnione dla mieszkańców

fot. Andrzej
fot. Andrzej

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o przeszkodzie, która przedzieliła ulicę Jawornicką i utrudniła lokalną komunikację. Teraz ZDM poinformował o porozumieniu z właścicielem terenu.

O problemie mieszkańców informowaliśmy w grudniu -Na granicy os. Kopernika oraz Junikowa znajduje się ul. Jawornicka - składająca się z dwóch odrębnych ciągów drogowych przedzielonych terenem parkingu/warsztatu samochodowego/budynków handlowych. Między tymi częściami Jawornickiej znajduje się przejście dla pieszych (ścieżka utwardzona asfaltem). W sobotę na tym przejściu pojawiła się krata zagradzająca z kartką "Teren prywatny. Przejścia nie ma" - pisała nasza czytelniczka i wyjaśniała, że przejście jest bardzo istotne dla mieszkańców -W ciągu tego przejścia są pasy przez ulicę Jawornicką na wysokości ul. Bełchatowskiej i dalej ul. Galileusza. W momencie zagrodzenia ścieżki tak naprawdę nie ma sensownego przejścia dla pieszych w tych okolicach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W środę ZDM poinformował, że udało się porozumieć z właścicielem terenu, który zagrodził przejście przez swój teren -Mierzące 55 metrów asfaltowe przejście to duże ułatwienie dla pieszych poruszających się po ul. Jawornickiej. Położone przy skrzyżowaniu z ul. Bełchatowską stanowi wygodny skrót pomiędzy dwiema częściami os. Kopernika, leżącymi na południe i na północ od ul. Jawornickiej. Biegnie ono jednak po prywatnym gruncie, dlatego aby mieszkańcy mogli z niego korzystać, konieczne było zawarcie umowy najmu pomiędzy właścicielem terenu a ZDM - informują drogowcy i dodają -13 marca płot został zdemontowany i z przejścia ponownie można korzystać. Właściciele działki dostarczyli do ZDM wszystkie dokumenty niezbędne do przygotowania umowy, która ma zostać podpisana najpóźniej do końca przyszłego tygodnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro