Reklama
Reklama

Nie żyje Tomasz Adamczyk. Promotor żeglarstwa zginął tragicznie

fot. Wielkopolski OZŻ / Facebook
fot. Wielkopolski OZŻ / Facebook

We wtorkowy wieczór, od godz. 19:00, bliscy i współpracownicy tragicznie zmarłego w niedzielę Tomasza Adamczyka zapalą symboliczną świeczkę na końcu cypla Starego Portu. Do Przystani Poznań zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby uczcić pamięć kapitana Adamczyka.

Tomasz Adamczyk miał 38 lat, pochodził z Włocławka. Do Poznania przyjechał przy okazji studiów na AWF-ie i już tu został, animując życie poznańskiego, wielkopolskiego i polskiego środowiska żeglarskiego. Był kapitanem jachtowym i motorowodnym, wiceprezesem Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i członkiem zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Komisji Szkolenia PZŻ. Od dwóch dni do WOZŻ spływają kondolencje związane z tą tragiczną śmiercią.

Kapitan Adamczyk zginął w wypadku samochodowym w niedzielę około godz. 22:00 wracając z odbywających się w Warszawie targów Wiatr i Woda. Do tragedii doszło w Chełmcach, niedaleko Kruszwicy. Pozostawił po sobie wiele planów popularyzacji żeglarstwa i sportów wodnych.

Wieczorne symboliczne zapalenie świeczki odbędzie się w miejscu dla niego szczególnym, do którego rozwoju kapitan Adamczyk znacznie się przyczynił. To m.in. dzięki niemu nad rzeką odbywały się pokazy filmów w ramach Kina Wodna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro