Reklama
Reklama

Dopiewo: pociągi przejeżdżały przy otwartych rogatkach. Według mieszkańców to "kolejny raz"

fot. Paulina / Gmina Dopiewo Facebook
fot. Paulina / Gmina Dopiewo Facebook

We wtorek około 15.00 na przejazd kolejowy w ciągu ulicy Poznańskiej / Szkolnej w Dopiewie, przy podniesionych rogatkach, wjechał pociąg.

O sprawie informuje facebookowy profil Gmina Dopiewo. - 14.45 Dopiewo. Te błędy mimo małego ruchu na trasie, mogą kosztować ludzkie życie - napisała Paulina. Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy innych mieszkańców. - Niestety nie jest to pierwszy taki przypadek... Niedawno jechałem wieczorem od strony Dopiewa i razem z maszynistą zmuszony bylem do nagłego hamowania... Niech ktoś się otrząśnie i coś z tym zrobi - pisze Mikołaj. - W sobotę to samo jeszcze pan, który naprawiał rogatki pokazywał, że mam jechać nie widząc, że pociąg jedzie od strony Dopiewa i zdziwiony dlaczego nie jadę - dodaje Damian.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA


Zbigniew Wolny z PKP PLK przyznaje, że na przejeździe doszło do awarii rogatek. - Przy przejeździe pojawiły się stosowne znaki informujące kierowców, że rogatki są uszkodzone. Maszyniści byli też poinformowani o tym, że mogą tu jechać z maksymalną prędkością 20 km/h - mówi. Zdaniem kolejarzy awaria została już usunięta, a rogatki działają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro