Kolejorz znów bezradny na wyjeździe. Korona Kielce - Lech Poznań 1:0

W 24. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał wyjazdowe spotkanie z Koroną Kielce, prezentując przy tym bardzo słabą grę.

Zawieszenie Łukasza Trałki i uraz Darko Jevticia zmusiły Nenada Bjelicę do zmian w składzie. Od pierwszej minuty zagrali m.in. Kamil Jóźwiak i Radosław Majewski, a także Oleksij Chobłenko, który zastąpił w ataku Christiana Gytkjaera.
Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy grali z pomysłem i już w 2. minucie mogli prowadzić 1:0. W pole karne wpadł Kaczarawa, oszukał trzech lechitów i wyłożył piłkę Kiełbowi, ale po jego strzale świetnie interweniował Burić.
W końcu mecz się wyrównał, wciąż jednak lepsze wrażenie sprawiała Korona. Sporo problemów sprawiał gościom Kaczarawa, który sam dochodził do sytuacji i kreował je kolegom. W bramce Kolejorza nieźle dysponowany był jednak Jasmin Burić. Znacznie mniej pracy miał golkiper gospodarzy, Lechici w ofensywie prezentowali się mizernie, przegrywali walkę o środek pola i nie byli w stanie przeprowadzać akcji skrzydłami. Ostatecznie przed przerwą bramki nie padły.
Po zmianie stron poziom meczu spadał proporcjonalnie do temperatury. Lech nadal był nieudolny w ofensywie, słabiej z tym elementem radzili sobie również gospodarze. Efekt był prosty do przewidzenia. Gra toczyła się głównie w środku pola, była rwana, a arbiter często musiał używać gwizdka.
W 69. minucie szczęście uśmiechnęło się do Korony. Na strzał z kilkunastu metrów zdecydował się Cvijanović, piłka odbiła się od nogi Gumnego, co kompletnie zmyliło Buricia i uniemożliwiło mu skuteczną interwencję.
Strata gola i roszady personalne nie odmieniły gry Kolejorza. Piłkarze trenera Bjelicy prezentowali się bardzo słabo, nie byli w stanie zaskoczyć przeciętnie grającej Korony i wypracować sobie okazji strzeleckich. Ewidentny był brak Darko Jevticia, co jeszcze uwypuklało się przy rzutach wolnych.
Kiedy już fani Kolejorza stracili wszelką nadzieję, arbiter przyznał Lechowi rzut karny po faulu na Gytkjaerze. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i przegrał ten pojedynek z golkiperem Korony, a kilkanaście minut później sędzia zakończył spotkanie.

Lech znów nie był w stanie wygrać, a nawet zdobyć gola na wyjeździe. Jeszcze bardziej martwi jednak gra. Piłkarze Nenada Bjelicy prezentowali się jak zespół z dolnych rejonów tabeli, a nie drużyna mająca walczyć o mistrzostwo Polski.

Korona Kielce - Lech Poznań 1:0 (0:0)

Korona: Alomerović - Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste, Żubrowski, Petrak, Kosakiewicz (Gardawski 65"), Cvijanović (Cebula 82"), Kiełb (Janjić 72"), Kaczarawa

Rezerwowi: Hamrol, Malarczyk, Gardawski, Możdżeń, Cebula, Jukić, Janjić

Lech: Jasmin Burić - Robert Gumny, Nikola Vujadinović, Rafał Janicki, Wołodymyr Kostewicz - Emir Dilaver, Maciej Gajos - Kamil Jóźwiak (Radut 46"), Radosław Majewski (Gytkjaer 75"), Mario Situm - Oleksij Chobłenko (Koljić 71")

Rezerwowi: Matus Putnocky, Mihai Radut, Jakub Serafin, Jakub Moder, Christian Gytkjaer, Elvir Koljić, Nicklas Barkroth

Bramki: Cvijanović 69"

Kartki: Petrak 39" (żółta), Kiełb 45" (żółta), Kostewicz 50" (żółta)

88
Świetna okazja na kontrę dla gospodarzy, Janicki wybił zagrywaną przed Cebulę piłkę. Rzut rożny dla Korony
73
W trudnej sytuacji jest Lech, który nie jest w stanie kreować sobie okazji strzeleckich
72
Zmiana w Koronie: Janjić za Kiełba
69
Strzał Cvijanovicia z kilkunastu metrów, piłka odbiła się od nogi Gumnego, co zmyliło Buricia, który nie miał szans na interwencję
56
Dobre dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Lecha, czujny był jednak Vujadinović
44
Zagranie Majewskiego w pole karne, jeden z lechitów zdołał uderzyć, ale bramkarz pewnie złapał piłkę