Reklama
Reklama

Akcja straży miejskiej w centrum: w kilka godzin ujawniono 110 aut zaparkowanych w miejscach zabronionych

Strażnicy miejscy w środę skupili się na kwestii parkowania na terenie Starego Miasta.

Niestety wyniki "bacznych obserwacji" nie są optymistyczne. - W ciągu kilku godzin funkcjonariusze ujawnili 110 pojazdów zaparkowanych w miejscach zabronionych. Najczęściej strażnicy interweniowali w strefach zamieszkania (ulice przyległe do Starego Rynku), na drogach objętych zakazem zatrzymywania się (ul. Piekary, ul. Wielka), na miejscach przeznaczonych dla autobusów turystycznych (ul. Dominikańska) oraz na skrzyżowaniach - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Kierowcy, którzy pozostawiali swoje auta w niedozwolonych miejscach, przeważnie próbowali w ten sposób unikać opłat w Strefie Płatnego Parkowania. - W zdecydowanej większości, bo aż w 95 przypadkach, za naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym, kierujący zostali ukarani mandatami. Natomiast 15 interwencji zakończyło się pouczeniem - dodaje.

Już w połowie lutego pisaliśmy, że od tego roku straż miejska będzie przeprowadzać wzmożone kontrole w miejscach, w których problem z nieprawidłowo zaparkowanymi autami jest największy. Kolejna akcja na początku marca także w centrum Poznania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro