Reklama
Reklama

Zamieszanie na sesji Rady Miasta. Co z darmową komunikacją miejską?

We wtorek radni mieli zdecydować o tym, czy uczniowie będą mogli bezpłatnie korzystać z autobusów i tramwajów.

Ostatecznie jednak dyskusja na ten temat się nie odbyła. Powód? Zdaniem zastępcy prezydenta Poznania Macieja Wudarskiego, radni opozycji zbyt długo dyskutowali na temat zmiany nazw ulic i skwerów w mieście. Dlatego zdecydował on o wycofaniu z obrad punktu dotyczącego prezydenckiego projektu wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla określonej grupy uczniów. - Stwierdziłem, że we wtorek nie jesteśmy w stanie do rozsądnej godziny przeprowadzić tej dyskusji - wyjaśniał Wudarski.

Radni opozycji na zarzut o "przedłużaniu sesji w nieskończoność" odpowiadają, że to absurd. Radna Zjednoczonej Lewicy zauważa natomiast, że takie zmiany w programie sesji nie powinny jednak mieć miejsca. - Radni opozycji mają prawo długo dyskutować - mówiła Beata Urbańska.

Przypomnijmy, że zgodnie z projektem prezydenta Poznania, bezpłatne przejazdy tramwajami i autobusami mają przysługiwać uczniom od 1 października roku, w którym kończą 7 lat do 30 września roku, w którym osiągają pełnoletność. Mają to być wyłącznie uczniowie spełniający określone kryterium dochodowe dla ich rodzin. Konkretnie chodzi o uczniów z rodzin, w których dochód na osobę lub dochód osoby uczącej się nie przekracza 674 złotych (764 zł w przypadku uczniów niepełnosprawnych).

Radni PiS chcieliby, aby zwolnienie z opłat obowiązywało także innych uczniów. - Chcemy, by ten projekt zamiast socjalnego było projektem społecznym - mówił Mateusz Rozmiarek PiS. Ale Prawo i Sprawiedliwość nie mogło zaprezentować we wtorek swojej propozycji.

O darmowej komunikacji radni będą dyskutować w przyszłym tygodniu w ramach nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro