Reklama

Próbował dźgać tygrysa w poznańskim ZOO. Trafi na miesiąc do więzienia

fot. ZOO Poznań
fot. ZOO Poznań

Jest wyrok w sprawie dręczenia zwierzęcia przez zwiedzającego.

Decyzją sądu mężczyzna, który 1 maja 2016 roku uszkodził siatkę otaczającą wybieg tygrysów w Nowym ZOO, a następnie przez dziurę, kijem, dręczył jednego z tygrysów, został skazany na miesiąc więzienia. Dodatkowo ma zapłacić koszty procesu oraz grzywnę w łącznej wysokości około 6000 złotych.

- Grupa podpitych "zwiedzających" wtargnęła od tyłu pod wybieg tygrysów w Nowym ZOO, zrobiła dziurę w płocie i kijem dźgała nasze zwierzęta!!! Zatrzymany prowodyr, ponad 190 cm wzrostu, niebieska koszula, blondyn w białej chuście, doholowany do wyjścia - uciekł nam, zanim nadjechał patrol - informowali pracownicy ZOO po incydencie.

Mężczyzna ostatecznie sam zgłosił się na policję, ale od początku twierdził, że nie uszkodził ogrodzenia i nie dźgał zwierzęcia kijem. Podkreślał, że chciał jedynie, by mały chłopiec mógł sobie zrobić lepsze zdjęcie tygrysa. Jedyne co potwierdził, to fakt, że wszedł na zaplecze wybiegu, a więc w miejsce, w którym w ogóle nie powinno go być. Bartosza B. nie było w czwartek w sądzie. Obecnie odsiaduje karę więzienia za inne przestępstwo.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro