Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
15 11
Reklama

Po licznych interwencjach mieszkańców, góry śmieci znikają z Piątkowa i Winograd

j
czwartek, 11.01.2018 r.
godz. 22.14
j | czwartek, 11.01.2018 r., godz. 22.14
Po licznych interwencjach mieszkańców, góry śmieci znikają z Piątkowa i Winograd

Problemy z odbiorem śmieci rozpoczęły się kiedy zmienił się operator odpowiedzialny za wywóz śmieci z północnej części Poznania. O sprawie informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
17°C 1015 hPa
JUTRO
pogoda
15°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1007 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

GOAP tłumaczył to tym, że firma odpowiadająca za wcześniejszy wywóz nie wywiązała się z obowiązku i nie opróżniła pod koniec grudnia pojemników. Nie przekazała też map, które miałyby umożliwić Remondisowi ustawienie nowych pojemników i wywóz tych już zapełnionych. W niektórych częściach Piątkowa poprzedni operator podmienił część pojemników, czy też ewentualnie były małe elementy dewastacji. Nie dysponowaliśmy też częścią kluczy do bramek czy części altanek – tłumaczy Bartosz Zawieja, wiceprezes zarządu Remondis Poznań.

Nasi kontrolerzy już sprawdzają ten rejon. Po sygnale od państwa rozmawialiśmy z Remondisem i ten zapewnił nas, że jeszcze dzisiaj pojadą tam śmieciarki, by odebrać zalegające odpady i podstawić dodatkowe pojemniki. Sprawdzamy jak doszło do takiej sytuacji – tłumaczył w ubiegłym tygodniu. Robert Chodyła z GOAP-u. Dziś sytuacja miała się zmienić. Z tego, co wie większość odpadów zmieszanych, czy też wszystkie z tych północnych osiedli zostały odebrane – mówi dziś Chodyła.

Po interwencji GOAPU śmieci są sukcesywnie wywożone, ale wciąż w wielu miejscach zalegają odpady z materiałów sztucznych.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama