Reklama
Reklama

Karetka na sygnale utknęła na przejeździe kolejowym

Niebezpieczną sytuację zarejestrowały kamery zamontowane na przejeździe kolejowym w Miłocinie (woj. podkarpackie).

Do zdarzenia doszło w listopadzie, ale w piątek PKP PLK opublikowały ku przestrodze film z monitoringu. Widać na nim karetkę, która wjeżdża na przejazd kiedy rogatki są już prawie zamknięte. Kierowcy nie udaje się zjechać z przejazdu, a potem przez chwilę manewruje autem tak, aby pozostawić miejsce dla przejeżdżającego pociągu. Ostatecznie pociąg powoli przejeżdża, a karetka po otwarciu rogatek zjeżdża z przejazdu.

Choć skończyło się na strachu, to w sprawie zostało wszczęte postępowanie - Zgłoszenie otrzymaliśmy od maszynisty. Rozpoczęta została procedura przekazywania sprawy policji i pracodawcy kierowcy. W zakresie obowiązków maszynisty znajduje się między innymi obserwacja trasy i zgłaszanie wszelkich niebezpieczeństw dyżurnemu ruchu. Sytuacja widoczna na nagraniu nie powinna się zdarzyć. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego przy czerwonym świetle i opadających rogatkach kierowca nie miał prawa wjechać na przejazd - komentował w rozmowie z TVN24 Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Rzecznik przypomniał też, że w takiej sytuacji kierowca powinien podjąć próbę natychmiastowego opuszczenia torowiska. Nawet jeśli miałoby to oznaczać wyłamanie rogatek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro