Poznań: stanowisko oficera rowerowego do likwidacji!
Od stycznia nasze miasto nie będzie mieć oficera rowerowego.
Stanowisko oficera rowerowego powołano do życia w Poznaniu w marcu 2015 roku. Od początku funkcję tę pełnił Wojciech Makowski, który wcześniej działał jako społecznik w Łodzi. Tworząc nowe stanowisko tłumaczono, że zadaniem oficera będzie m.in. projektowanie infrastruktury rowerowej, zwiększenie udziału rowerzystów w transporcie publicznym, a także pozyskiwanie środków na budowę infrastruktury rowerowej.
- Z dniem 1 stycznia 2018 r. następuje likwidacja stanowiska tzw. oficera rowerowego - napisał na Facebooku radny Tomasz Lipiński. Miasto szybko ustosunkowało się do sprawy. - Wkład Wojtka Makowskiego w poznańską politykę rowerową jest nieoceniony i serdecznie mu za to dziękuję - mówi zastępca prezydenta Maciej Wudarski.
- Cieszę się, że przez te trzy lata w Urzędzie udało się oswoić Poznań ze śluzami rowerowymi, kontraruchem, a przede wszystkim uzgodnić, co jest priorytetem w zakresie tworzenia tras rowerowych - komentuje swoje odejście Makowski.
Kto będzie teraz zajmować się polityką rowerową w naszym mieście? Zarząd Dróg Miejskich. A konkretnie Wydział ds. Rowerowych działający w ZDM. Pracują w nim trzy osoby. Głównym zadaniem wydziału będzie realizacja tras rowerowych zaplanowanych w Programie Rowerowym przyjętym przez Radę Miasta wiosną tego roku. Przypomnijmy, że zgodnie z programem, w 2022 roku w Poznaniu ma się znajdować 150 km nowych dróg rowerowych.
Najpopularniejsze komentarze