Reklama
Reklama

Kierowca ciężarówki nie zrobił wymaganej przerwy i zasnął za kółkiem. Wjechał do rowu

fot. WITD
fot. WITD

Używał niedozwolonego magnesu w trakcie jazdy.

Inspektorów z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego wezwano na drogę krajową nr 92, gdzie do rowu wjechała ciężarówka. - Kierowca przewoził ładunek z miejscowości Wysokie Mazowieckie do Gorzowa Wlkp. W dniu zdarzenia do godziny około 3.00 jechał legalnie. Jednak nowy dzienny okres pracy rozpoczął około godziny 23:00 dnia poprzedniego, następnie podłożył magnes i od około 3.00 do około 7.00 rano jechał nie rejestrując swojej aktywności w pojeździe - wyjaśnia WITD.

Mężczyzna nie zrobił sobie wymaganej przerwy i jak sam przyznał, po prostu zasnął za kierownicą. - Oświadczył, że od kilku godzin jechał z przyłożonym magnesem do impulsatora skrzyni biegów. Przez ten czas przejechał około 200 km - dodaje. Na kierowcę nałożono mandat w wysokości 2000 złotych za nierejestrowanie wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi. Mężczyzna nie mógł wsiąść za kierownicę przez najbliższych 9 godzin - musiał wyrobić normę dobowego odpoczynku.

Dodatkowo w trakcie kontroli stwierdzono brak legalizacji tachografu cyfrowego. Ukarany może też zostać pracodawca kierowcy - wszczęto wobec niego postępowanie administracyjne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro