Reklama
Reklama

Na ulice Poznania ponownie wyjedzie powstańczy tramwaj. Udekorują hydranty

Poznań przygotowuje się do 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Od poniedziałku motorniczowie i kierowcy MPK mają na piersi okolicznościowe rozetki związane z uczczeniem rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. - W poniedziałek między 13:00 a 15:00 na ulice centrum miasta wyjedzie specjalny "Powstańczy tramwaj", przystrojony flagami i biało-czerwonymi wstęgami. Z pokładu historycznej bimby będziemy rozdawać mieszkańcom symboliczne przypinki w barwach narodowych - wyjaśnia MPK Poznań. To nie wszystko. Po Poznaniu kursować mają też specjalne autobusy z okolicznościową grafiką związaną z 99. rocznicą wybuchu powstania.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Rozetkę można też otrzymać w Punktach Obsługi Klienta Aquanetu, który tradycyjnie uczestniczy w obchodach. Podobnie jak w latach ubiegłych niektóre hydranty w mieście zostaną ubrane w wełniane stroje. Wystrojone hydranty będzie można zobaczyć m.in. na Ostrowie Tumskim, Starym Rynku, placu Kolegiackim, ulicy Fredry czy placu Wolności. - Każdego roku musimy szykować nowe włóczkowe ubranka, bo te z hydrantów po prostu giną. W ubiegłym roku nie zginęły tylko dwa, z okolic sądu i katedry. Nie mamy pojęcia po co komuś taka włóczka, która przecież po pewnym czasie jest już brudna - mówi Dorota Wiśniewska z Aquanetu.

Oficjalne obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego zaplanowano na 27 grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro