Reklama
Reklama

Cmentarz Miłostowo: ranna sarna potrzebuje pomocy?

fot. Alicja
fot. Alicja

Do naszej redakcji trafiła prośba o pomoc dla sarny, która pojawia się na Cmentarzu Miłostowo i jest w bardzo złym stanie.

O tym, że na poznańskich cmentarzach pojawiają się dzikie zwierzęta, pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. Tym razem sprawa dotyczy jednak zwierzęcia, które może potrzebować pomocy. - Od roku na Cmentarzu Miłostowo widuję sarnę. Nie ma oka i kuleje. Nie boi się ludzi. Dziś rano leżała na ziemi, nawet dało się ją pogłaskać. Kiedy wstała było widać, że ma problem z poruszaniem się - wyjaśnia Alicja. - Dzwoniłam do ZOO z prośbą o pomoc, ale odmówili. Inne organizacje pomagające dzikim zwierzętom nie odbierały telefonów. Do Eko Patrolu dzwoniłam przez prawie 10 minut i linie zajęte. Sarna odeszła kiwając się na nogach - dodaje.

Jak tłumaczy Alicja, sarnę widziała w rejonie wejścia na teren cmentarza od strony ulicy Gnieźnieńskiej. - Ta sarenka potrzebuje pomocy, może nie przeżyć zimy - kończy. O sprawie poinformowała obsługę cmentarza, która obiecała, że zajmie się sprawą.

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej również obiecuje, że na miejsce udadzą się funkcjonariusze. - Problem jednak jest taki, że dzikie zwierzęta dosyć szybko się przemieszczają i strażnicy mogą nie zastać na miejscu sarny. Ale postaramy się potwierdzić takie zgłoszenie. Jeśli to się uda, sprawa zostanie skierowana do Centrum Zarządzania Kryzysowego. To CZK decyduje o dalszych krokach w przypadku dzikiej zwierzyny - zaznacza.

ZOO natomiast tłumaczy, że nie może interweniować w takich sytuacjach, bo najzwyczajniej nie pozwala na to prawo. - Takie zgłoszenia trzeba więc kierować do straży miejskiej lub policji - mówi Małgorzata Chodyła z ZOO.

  • Aktualizacja
    czwartek, 7.12.2017 r., godz. 13.33
    Aktualizacja
    czwartek, 7.12.2017 r., godz. 13.33
    Strażnicy miejscy byli na miejscu i nie znaleźli sarny. Pracownicy cmentarza mają powiadomić funkcjonariuszy w przypadku zauważenia zwierzęcia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro