Reklama
Reklama

Naramowicka: "barierkoza" przy nowej drodze rowerowej

fot. Sebastian
fot. Sebastian

O "cyrkowych barierkach", które są tu obecnie montowane, pisze do nas czytelnik.

Biało-czerwone barierki są montowane wzdłuż ulicy Naramowickiej, gdzie powstała nowa trasa dla rowerzystów, z której mogą też korzystać piesi. - Mimo wyraźnych przepisów dotyczących mebli miejskich i infrastruktury, ciągle dostajemy takie same pokraczne rozwiązania. Barierki od strony ul. Morasko są oczywiście szare w kolorach miejskich, wiaty przystankowe i barierki obok nich na Naramowickiej także, ale tu powstaje coś kompletnie innego, z czym miasto walczy już od kilku lat. Błagam o interwencję - będę musiał to oglądać przez kilka dekad - pisze Sebastian.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA


Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Dróg Miejskich i... biało-czerwone barierki zostają. - Barierki ochronne montowane są zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu tylko na fragmencie nowo wybudowanego obiektu wzdłuż ul. Naramowickiej. Długość całego realizowanego zadania to ponad 680 metrów. Ze względu na to, że teren wzdłuż drogi jest słabo oświetlony (lampy uliczne znajdują się po drugiej stronie ulicy) oraz jest tam dużo wysokiej zieleni, Miejski Inżynier Ruchu zatwierdził projekt organizacji ruchu uwzględniający barierki biało-czerwone, lepiej widoczne dla wszystkich użytkowników ruchu - podkreśla Agata Kaniewska z ZDM. - Sama konieczność montażu barierek wynika także z ukształtowania terenu - duża różnica wysokości w przekroju poprzecznym - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
30.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro