Reklama
Reklama

Przewodnicy zapraszają na wycieczkę po Starołęce

fot. PoPoznaniu.pl
fot. PoPoznaniu.pl

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejny spacer ulicami Poznania. Tym razem celem wycieczki będzie Starołęka.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. Na początku grudnia odbędzie się spacer po Starołęce -Przekraczając Rondo Starołęckie w kierunku Czapur trafiamy na zupełnie inną dzielnicę niż sąsiadujące z nią Rataje - wielkie blokowisko nazywane "sypialnią Poznania". Starołęka znana w XIX i XX wieku jako miejsce wielkiego przemysłu dzisiaj jest już tylko reliktem minionej epoki. W czasie spaceru poznamy lepiej ten interesujący fyrtel, który częścią miasta stał się w okresie międzywojennym, zgłębimy historię Starołęki Małej i powspominamy zarówno dawne firmy, które tutaj funkcjonowały, jak Pollena-Lechia, Poznańska Fabryka Maszyn Żniwnych "Agromet" czy Knorr jak i te, które przetrwały do dnia dzisiejszego jak np. Stomil. Ponadto opowiemy również o rozwoju komunikacji kolejowej i tramwajowej, działalności szkolnej oraz religijnej przybliżając w ten sposób tę wartą poznania, ale nieco zapomnianą dzielnicę naszego miasta - zachęcają przewodnicy.

Dziewiątego grudnia odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza odbędzie się o godzinie 10, a druga o 14. Przewodnik będzie oczekiwał na uczestników na przystanku MPK Rondo Starołęka. Wycieczki są bezpłatne, ale na zakończenie można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro